slubnoweselna.pl

Blog tematyczny o ślubie i weselu

Wesele

Pierwszy taniec weselny – co warto wiedzieć?

Pierwszy taniec weselny – co warto wiedzieć?

Wesele to niezwykle ważne wydarzenie, które musi być odpowiednio przygotowane i zaplanowane. Jednym z kluczowych momentów wesela jest z całą pewnością pierwszy taniec weselny. To właśnie od niego tak naprawdę zaczyna się cała zabawa. Wiele par młodych nie wie jednak, jak należy się do niego przygotować. O czym zatem trzeba pamiętać, gdy planuje się taniec weselny?

Wybór utworu

Od czego powinno się zacząć przygotowania do pierwszego tańca weselnego? Zanim przejdzie się do ćwiczenia kroków, w pierwszej kolejności wybrać trzeba odpowiedni utwór do tańca. To właśnie wybrana muzyka determinuje to, jak wyglądać będzie taniec i jakie będą jego kroki.
Czym powinna charakteryzować się taka piosenka? Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że musi się ona nadawać do tańca — musi być rytmiczna, mieć odpowiednie tempo, a także powinna pasować do tańca weselnego. Rzecz jasna na samym końcu zawsze w tym wypadku kluczową sprawą jest gust pary młodej i to, jaką muzykę lubią słuchać na co dzień.
Przed rozpoczęciem ceremonii warto zorientować się jeszcze, czy DJ ma odpowiednią wersję utworu. Każda piosenka występuje w różnych wersjach różniących się np. długością. Warto więc upewnić się, czy ta grana będzie dokładnie tą, do której wcześniej się przygotowało.

Ćwiczenie kroków tańca

Jeśli piosenka została już wybrana, kolejną sprawą jest rzecz jasna ćwiczenie kroków. Na samym początku trzeba poznać oczywiście pozycje taneczne, dzięki którym możliwe będzie bardzo swobodne zrealizowanie całego tańca. Jak długo trzeba ćwiczyć taniec? Nie ma znaczenia, czy będzie się to robiło samodzielnie przy pomocy np. internetu, czy też korzystało się będzie ze szkoły tańca, ćwiczenia muszą być prowadzone do momentu, gdy samemu poczuje się, że zna się kroki właściwie perfekcyjnie. Cały taniec musi być płynny, swobodny i trzeba go po prostu czuć. Gdy podczas ćwiczeń dojdzie się do takiego stanu, będzie to jednoznaczna odpowiedź, że jest się gotowym.

Wejście na parkiet

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której trzeba pamiętać podczas planowania i przygotowywania się do pierwszego tańca, jest zaplanowanie odpowiedniego wejścia. Pierwsze wrażenie ma bardzo duże znaczenie, dlatego też, jeśli chce się zachwycić swoich gości, trzeba zadbać o to, aby wejście na parkiet było efektowne. Wejście jest równie ważne, jak sam taniec, więc zalecane jest poświęcenie mu tyle samo uwagi i czasu na trening, jak i samym krokom tańca.

Jak zakończyć pierwszy taniec weselny?

O czym jeszcze trzeba pamiętać podczas planowania weselnego tańca pary młodej? Jak się okazuje, nie można w tym wypadku zapominać o tym, jak będzie się on kończył. Zakończenie tańca musi być przysłowiową kropką nad i, aby dopełnić całości.
Co sprawdza się najlepiej na zakończenie? Nie da się ukryć, że zdecydowanie najchętniej wykorzystywaną pozycją jest przechylenie partnerki do tyłu. Jest ona nie tylko bardzo efektowna wizualnie, lecz dodatkowo wprost idealnie nadaje się na to, aby uwiecznić ją na pamiątkowych zdjęciach. Warto więc takie zakończenie dokładnie przećwiczyć.

Udostępnij