slubnoweselna.pl

Blog tematyczny o ślubie i weselu

Wesele

Ciekawa zabawa weselna

Ciekawa zabawa weselna

Wesele kojarzy się gościom głównie z tańcami, przepysznymi potrawami, a także z oczepinami. Para młoda jako gospodarze chciałaby zapewnić przybyłym jak najlepszą rozrywkę. Z tego powodu organizowane są wszelakie zabawy.

Kreatywne zabawy weselne

Zabawy weselne wprowadzają bardzo luźny nastrój, a także rozkręcają gości. Dobrze je wplatać w przebieg przyjęcia, żeby zapewnić gościom dodatkową atrakcję. Trzeba jednak odróżnić śmieszne zabawy weselne od tych powodujących skrępowanie. Niestety wiele zabaw wymusza niekomfortowe zachowanie. Konkursy weselne nie powinny nawiązywać do sytuacji o erotycznym zabarwieniu bądź przyjmowania dwuznacznych pozycji. Dlatego trzeba wcześniej uzgodnić z orkiestrą bądź wodzirejem dopuszczalne zabawy, żeby weselne odbyło się bez obciachu. Tradycyjne zabawy weselne powinny sprawdzić się w czasie każdego weselna. Znają i lubią je nie tylko osoby starsze, ale dodatkowo młodzi goście. Bez niektórych z nich ciężko sobie wyobrazić przyjęcie weselne. Istnieją też nowoczesne zabawy weselne, które powinny sprawdzić się bardzo dobrze na przyjęciu, gdzie przeważająca część gości to ludzie młodzi. Nierzadko wymagają one szybkości, a także zwinności tj. w przypadku zabawy w przynoszenie fantów bądź gry w gorące krzesła. W obecnych czasach wybór zabaw weselnych jest bardzo szeroki. Dlatego każda para wybierze coś odpowiedniego dla swoich gości. Nawet jeżeli organizowane jest przyjęcie w eleganckim stylu, bez problemu znajdzie się zabawy na wesele z klasą.

Najlepsze zabawy na wesele

Bardzo dobrą zabawą weselną jest taniec do piosenki z innej epoki. Mowa tutaj o zabawie na wesele, która integruje gości w różnym wieku. Warto zaznaczyć, że udział w niej biorą pary w różnym wieku. Mowa tu o dziadkach, dzieciach, a także rodzicach. Każda para tańczy do piosenki charakterystycznej dla innej epoki, co powinno spodobać się gościom. Wiele śmiechu dostarczy widok dziadków, tańczących do muzyki techno bądź młodych tańczących jazz. Inną bardzo przyjemną zabawą weselną jest koncert. Chętni uczestnicy dostają po jednym ze sztucznych instrumentów, na których trzeba zagrać. Trzeba też wybrać wokalistę. Zespół zagra koncert do muzyki z playbacku, a para młoda nagrodzi najlepszych aktorów ciekawymi nagrodami.

Zabawa weselna

Sprawdzoną od lat zabawą weselną są wróżby weselne. W takiej zabawie bierze udział tylko młoda para, która po kolei przekuwa baloniki, w których ukryte są zabawne wróżby. Kolejno odczytuje na głos treść wylosowanej kartki. Jest to bardzo prosta zabawa, która niewątpliwie dostarcza wiele śmiechu, a jednocześnie nie powinna żadnej osoby urazić. Znaną i lubianą zabawą są wspomnienia. Każda z osób chętnych na weselu musi zapisać na kartce swoje wspomnienie związane z młodą parą. Kolejno wszystkie kartki wrzuca się do jednego słoika, z którego małżonkowie po kolei losują wspomnienia. Zadaniem pary młodej jest odgadnięcie, kto jest autorem poszczególnych karteczek, co powinno być bardzo zabawne. Taka zabawa jest popularna od wielu lat na polskich weselach.

Udostępnij