slubnoweselna.pl

Blog tematyczny o ślubie i weselu

Wesele

Menu weselne – zbędny wydatek, czy wartościowy detal?

Menu weselne – zbędny wydatek, czy wartościowy detal?

Wiele młodych par coraz częściej decyduje się poszerzyć zakres praktycznych dodatków weselnych, które są ukłonem w stronę zaproszonych gości i pozwalają im poczuć się pewniej, swobodniej i otoczonymi opieką. Takim dodatkiem jest część papeterii ślubnej, do której zalicza się menu weselne. Czym ono właściwie jest i czy menu weselne to niezbędny element na współczesnym weselu?

Menu weselne – dlaczego warto? 

Menu na wesele to po prostu spis dań, które są serwowane w trakcie całej uroczystości. Menu weselne nie jest dodatkiem koniecznym i niezbędnym bez którego uroczystość się nie uda, a goście będą czuli się urażeni. Wszystko zależy od formatu imprezy i decyzji nowożeńców w tej kwestii. Nie da się jednak ukryć, że menu weselne może w znacznym stopniu ułatwić organizację imprezy i jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom zaproszonych osób.  

Menu weselne pozwala już na samym wstępie zabawy zapoznać się z wszystkimi daniami, które będą serwowane w trakcie wesela. Gość ma więc szansę po prostu ustalić sobie w głowie, co będzie jadł. Jeśli uzna, że któreś danie może pominąć na korzyść kolejnego, to od razu będzie mógł tak zdecydować i wystarczy, że nie zamówi go u kelnera informując, że w tym czasie skorzysta z zimnych przekąsek ustawionych na stole. W ten sposób menu weselne zapobiega powstawaniu niekomfortowych i krępujących sytuacji, kiedy to gość zmuszony jest oddać kelnerowi pełen talerz z nietkniętą zawartością, ponieważ nie trafiło w jego upodobania smakowe lub dietetyczne.  

Starannie skomponowane menu weselne bardzo często obejmuje także różne opcje serwowanego posiłku. Jeśli wśród gości znajdują się osoby odżywiające się zgodnie z założeniami diety wegetariańskiej lub wegańskiej, to warto zawrzeć w menu pozycje dla nich przeznaczone i uwzględniające ich preferencje. Niektórzy decydują się także na wypisanie alergenów dla osób borykających się z nietolerancjami pokarmowymi. Staranne przemyślenie potrzeb dietetycznych gości, dobranie właściwych potraw i czytelne rozpisanie ich w menu z pewnością zostanie docenione przez zaproszone osoby i sprawi, że będą czuły się niezwykle komfortowo i potraktowane z szacunkiem.  

Menu na wesele – jak wybrać taką dekorację? 

O menu weselnym warto pomyśleć już na etapie wstępnych przygotowań do ślubu. Jeśli para młoda ukończyła projektowanie jadłospisu i jest pewna co do wyboru wszystkich dań, to kolejnym krokiem jest zamówienie menu weselnego, które będzie pasowało swym stylem do całości aranżacji ślubnej. Menu weselne powinno stanowić komplet z innymi elementami papeterii ślubnej takimi, jak: 

  • zaproszenia,
  • winietki,
  • numery stołów,
  • plan stołów,
  • plakat powitalny,
  • czy naklejki na butelki.

To niezmiernie ważne, aby całość materiałów była spójna i charakterystyczna dla wybranego stylu wesela. Tylko w ten sposób osiągniemy oczekiwany rezultat w postaci estetycznego wykończenia wystroju sali oraz wywołania podziwu i uznania wśród gości.  

Jeśli chcesz, aby Twoje wesele było perfekcyjne w każdym calu, zadbaj o każdy najmniejszy detal. Zorganizuj swoje menu zgodnie z zasadami savoir-vivre i podaj kolejno przystawkę, zupę, danie mięsne/wege, sery, deser, owoce i kawę. Ułatw swoim gościom planowanie posiłków na weselu i pozwól im decydować o ich wyborze za pomocą menu weselnego! 

Artykuł partnera

Udostępnij