slubnoweselna.pl

Blog tematyczny o ślubie i weselu

Ślub

Planowanie ślubu – co warto wiedzieć?

Planowanie ślubu – co warto wiedzieć?

Ślub to prawdopodobnie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Nie tylko oznacza rozpoczęcie jego zupełnie nowego rozdziału, lecz także podjęcie zupełnie nowych wyzwań. Wszystko to sprawia, że każdy chce, aby jego ślub był dniem wyjątkowym i odpowiednio zaplanowanym. Jak zatem powinno wyglądać planowanie ślubu? O czym trzeba w tej sytuacji pamiętać?

Odpowiednie miejsce

Organizacja ślubu to zajęcie naprawdę skomplikowane i wymagające wiele czasu i uwagi. Zawsze jednak rozpoczyna się od jednego zadania, czyli od wybrania odpowiedniego miejsca. Jak się okazuje, jest to naprawdę ważne, ponieważ konkretna lokalizacja wpływać będzie nie tylko na cenę, lecz także na wygodę dojazdu gości czy też pary młodej.
Co zatem jest do wyboru? Śluby organizowane są często w wynajętych na tę okazję pałacykach, dworkach czy też po prostu w wysokiej klasy hotelach. Możliwości jest bardzo wiele i z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Jaki styl wybrać?

Kolejną niezwykle istotną sprawą, o której trzeba wiedzieć podczas planowania ślubu, jest to, w jakim będzie ono urządzone stylu. W tym wypadku wszystko tak naprawdę zależne jest od gustu pary młodej. Ślub może być zaaranżowany w stylu nowoczesnym, rustykalnym, wiejskim czy też glamour. W zależności od wybranego stylu różne oczywiście będą dekoracje, lecz także strój pary młodej. Warto więc brać ten aspekt pod uwagę.

Wybieramy zaproszenia

Bardzo ważną sprawą, o której wiele par młodych zapomina, jest przygotowanie odpowiedniego zaproszenia. Wymagane jest wręczenie go zaproszonym gościom przynajmniej na 3-4 miesiące przed planowaną datą ceremonii.
Co powinno się znaleźć na zaproszeniu? Oczywiście najważniejszą sprawą jest to, kto i na co zaprasza, a także gdzie i kiedy dana uroczystość się odbędzie. Oprócz tego zalecane jest także to, aby w sposób bezpośredni lub w formie konkretnego stylu zaproszenia dać gościom wskazówkę, w jakim stylu będzie ono urządzone. Dzięki temu będą oni mogli dobrać w odpowiedni sposób swoje stylizacje.

DJ czy orkiestra?

Żadne wesele nie może odbywać się bez odpowiedniej muzyki. Sprawą sporną jest natomiast to, kto ma ją grać. Możliwości w tym wypadku są oczywiście dwie i może to być albo orkiestra, albo też DJ. Które rozwiązanie jest lepsze?
Jak można się bez trudu domyślić, wybór w tym wypadku zależny jest przede wszystkim od gustu pary młodej, lecz także od stylu danego wesela. Jeśli będzie ono utrzymane w aranżacji nowoczesnej, zdecydowanie lepiej postawić na DJ. Jeśli jednak ma ono mieć styl wiejski lub też staropolski, klasyczna orkiestra sprawdzi się zdecydowanie najlepiej.

Upamiętnienie wesela

Choć ślub i wesele to tylko jeden dzień, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspominać je jeszcze przez bardzo długi czas. Bardzo ważne jest jednak to, aby mieć z tego wydarzenia odpowiednią pamiątkę. Jak można ją zdobyć?
Rzecz jasna najczęściej na uroczystość wynajmowani są profesjonalni fotografowie i kamerzyści, którzy nie tylko uwiecznią całą ceremonię, lecz również odpowiednio przygotują zdjęcia i nagrania.

Udostępnij