slubnoweselna.pl

Blog tematyczny o ślubie i weselu

Moda

Jaka sukienka na ślub cywilny będzie najlepsza?

Jaka sukienka na ślub cywilny będzie najlepsza?

Wiele kobiet zastanawia się, jaka sukienka na ślub cywilny będzie dobrym wyborem. Dobrze zapoznać się z trendami ślubnymi na nadchodzący rok.

Idealna sukienka na ślub cywilny

Ślub to bardzo ważne i doniosłe wydarzenie w życiu każdej osoby, która zdecyduje się na zawarcie związku małżeńskiego. Każdy, kto planuje taką ceremonię, chce, żeby była ona niepowtarzalna i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. W naszym kraju powszechnie uznawane są trzy typy ceremonii ślubnych mających moc prawną. Mowa tutaj o ślubie kościelnym, konkordatowym, a także cywilnym. Warto dowiedzieć się, jaka kreacja będzie najlepsza w przypadku tego ostatniego. Od paru lat ślub cywilny można zawrzeć nie tylko w urzędzie, ale też w plenerze, gdzie możliwości jest znacznie więcej, zwłaszcza jeżeli mowa o oprawie muzycznej. Trzeba wiedzieć o tym, że przyszłym pannom młodym zawsze towarzyszy niepewność co do wyboru sukienki na ślub. Istnieją jednak na to sprawdzone sposoby.

Ślub cywilny

Bardzo dużo kobiet jest zdania, iż biała, długa suknia przeznaczona jest tylko do kościoła, dlatego decydując się na ślub cywilny, panie rezygnują z wymarzonej stylizacji. Jest to błędne przekonanie. Współcześnie podział na suknie do kościoła oraz do urzędu stanu cywilnego uległ znacznemu poluźnieniu. Z tego powodu nie trzeba przekreślać tradycyjnej białej kreacji ślubnej. Można bez problemu spokojnie zaopatrzyć się w suknię ślubną w klasycznym odcieni. Można też postawić na zdobioną koronkę, cyrkonie, a także tiul. Dobór sukni ślubnej powinien być uzależniony głównie od figury, wieku, a także karnacji. Do tego może być uzależniony od miejsca, gdyż ślub cywilny można zawrzeć również poza budynkiem urzędu. Jeżeli jednak biała i okazała suknia nie była nigdy w sferze marzeń, bez problemu można puścić wodze fantazji. Bardzo dobrym wyborem oraz alternatywą dla balowej sukni będą przede wszystkim sukienki koktajlowe, w wersji midi bądź midi w stylu glamour, boho oraz retro. Obecnie możliwości jest bardzo dużo, dlatego każda kobieta dobierze coś idealnego dla siebie. Celem jest to, żeby w dniu ślubu wyglądać wyjątkowo.

Dobór sukienki na ślub cywilny

Dobrze też wiedzieć o tym, że niezależnie od miejsca zaślubin, kreacja ma głównie spełniać oczekiwania przyszłej panny młodej, a ponadto sprawić, żeby czuła się ona wyjątkowo, komfortowo i pięknie. Warto zaznaczyć, że wybór idealnej sukienki ślubnej to ogromne wyzwanie dla wszystkich przyszłych panien młodych. Okazuje się, że sukienka na ślub cywilny powinna być głównie dopasowana do osobowości, typu sylwetki, a ponadto urody kobiety. Co więcej, kolor sukienki na ślub cywilny również nie powinien pozostać bez znaczenia. W czasie ślubu cywilnego najlepiej sprawdzą się sukienki koktajlowe, a także wieczorowe w nieco stonowanych odcieniach. Zalecana jest biel, granat, bordo, a także butelkowa zieleń. Ostatnio bardzo modne są wzory geometryczne lub kwiatowe. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego każda przyszła panna młoda dobierze coś idealnego dla siebie.

Udostępnij