Strona główna
Inspiracje
Tutaj jesteś

Co można podarować parze młodej zamiast kwiatów?

18 stycznia 2023 co zamiast kwiatów na ślub


Osoby zaproszone na ślub zawsze mają problem z prezentem. I choć większość z gości wybiera koperty z pieniędzmi zamiast rzeczowych prezentów, to jednak nie do końca wiadomo, co podarować parze młodej jako symboliczny upominek. Jeszcze kilkanaście lat temu na większości ślubów dominowały kwiaty. Obecnie jednak wiele się zmieniło i kwiaty zostały zastąpione innymi drobiazgami. Jakimi? Odpowiedź poniżej.

Co zamiast kwiatów na ślub?

Wiele par zapraszając gości zaznacza, iż nie chcą otrzymać w prezencie kwiatów. Dlaczego? Dużo ludzi uważa, iż jest to niepraktyczny, drogi prezent, który można podziwiać tylko przez kilka dni. Zamiast tego pary sugerują gościom, by kupić coś praktycznego, taniego, co im się przyda. I tu pojawia się problem dla wielu zaproszonych gości, gdyż nie wiedzą oni, na co postawić. Jedni rezygnują z prezentu w postaci kwiatów i dokładają pieniądze do koperty. Inni z kolei szukają gadżetów, które przydadzą się parze młodej.

Co warto kupić?

Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się wina jako prezent na ślub. Winko w pięknej torebce prezentowej lub ozdobione wstążką jest bardzo praktycznym, eleganckim prezentem. Warto jednak postawić na wina pochodzące od sprawdzonych marek, które można znaleźć w sklepach z winami (zarówno stacjonarnych, jak i internetowych). W takich miejscach jest bardzo duży wybór win, dlatego też można znaleźć naprawdę dobry, wyjątkowy trunek, który z pewnością posmakuje obdarowanym. Najczęściej goście decydują się na wina półsłodkie różowe. Dla tych, co kochają wytrawne smaki, zdecydowanie jednak najlepsze będzie wytrawne wino czerwone. Oprócz alkoholu goście dają w prezencie parom młodym również losy do gier. Jest to doskonały, symboliczny, tani prezent, który z pewnością pozytywnie zaskoczy parę młodą. Jeżeli takie kupony przyniosą choć niewielką wygraną, to jak najbardziej będzie to udany zakup.

Wyjątkowe podarunki

Zdarza się tak, że para młoda w zaproszeniach informuje gości, że rezygnuje z prezentów dla siebie i w zamian za to, prosi bliskich o to, by ci przynieśli np. karmę dla zwierząt lub rzeczy dla ubogich, by można je było zawieść do ośrodków, które tego potrzebują. Trzeba przyznać, że jest to wspaniała inicjatywa. Pary młode uważają, że goście, którzy mieliby wydać 50 zł na kwiaty, mogą przeznaczyć tą kwotę na zakup karmy dla psów, smyczy, koców itp. W Polsce jest tak wiele miejsc, które potrzebują takiej pomocy, że z pewnością te rzeczy będą odpowiednio zagospodarowane. Taki gest pary młodej zawsze się chwali i warto brać przykład z ludzi, którzy rezygnują z prezentów dla siebie na rzecz innych.

Zbiórki charytatywne

Zdarza się tak, że para młoda prosi gości, by kwotę, którą chcą oni przeznaczyć na kwiaty wpłacili na konkretną zbiórkę. Na zaproszeniu podany jest numer konta oraz cel zbiórki, dlatego też goście doskonale wiedzą, na co zostaną przeznaczone ich pieniądze. Bardzo często są to zbiórki dla chorych dzieci, dla samotnych matek itp. W takich sytuacjach tak naprawdę każdy grosz się liczy, więc organizatorzy są wdzięczni parom, które decydują się na taką inicjatywę.

Bezpieczne zakupy online – poradnik dla miłośników mody

Redakcja slubnoweselna.pl

Redakcja naszego serwisu składa się z twórców, którzy połączyli swoje zainteresowania z doświadczeniem, aby tworzyć wyjątkowego bloga. Tematem ich rozważań są porady związane z modą, ślubem i weselem. mamy nadzieję, że prezentowane przez nas treści, pomogą Ci zorganizować wymarzony ślub i wesele.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jubiler online – nowoczesny sposób na zakupy biżuterii
życzenia dla pary młodej
co zamiast kwiatów na ślub

Jesteś zainteresowany reklamą?