Organizacja

Wesele w stodole – wyjątkowy pomysł na miejsce na wesele w stylu rustykalnym

Klimatyczne wesele w stodole to coraz popularniejszy trend w Polsce. Dobrze dobrane miejsce na ślub pozwoli młodej parze wyróżnić się na tle innych, jak i stworzyć wyjątkowo przytulny, sielankowy klimat przyjęcia. Rustykalne wnętrze w wiejskim klimacie przywodzi też na myśl weselne przyjęcia organizowane w dawnych czasach.

wesele w stodole

Stodoły na wesele – czy to dobry pomysł?

Organizacja wesela w stodole jest tematem nieco kontrowersyjnym. O ile w przypadku młodszych gości zagadnienie jest dobrze znane – chociażby z mediów społecznościowych – tak w przypadku starszych wujków czy babć impreza tego rodzaju może się kojarzyć nie najlepiej. Wszystko za sprawą ogromnej ilości domów weselnych i tego, że większość społeczeństwa przyzwyczajona jest do takich właśnie standardów.

Nie mniej jednak, klimat wesela w stodole jest tak uroczy i romantyczny, że warto rozważyć taką opcję przy organizowaniu tego wyjątkowego dnia, szczególnie jeśli marzy nam się wesele w stylu rustykalnym.

Najpiękniejsze zdjęcia z wesela

To właśnie niesamowity nastrój jest największą zaletą wesela w stodole. Nie ma nic bardziej romantycznego od piękna natury ozdobionego blaskiem świec i delikatnych girland świetlnych. To sprawia, że już podczas samego przyjęcia możemy być pewni zjawiskowych zdjęć.

Stylizacje w stylu boho czy w stylu rustykalnym wiodą w tej chwili prym i wiele par chce urządzić swoje wesele właśnie w tym klimacie. Trudno jednak osiągnąć taki wystrój korzystając z usług domu weselnego, którego wnętrze jest już z góry określone. Wnętrze stodoły może być świetną bazą, dzięki której z pomocą klimatycznych dodatków możemy urządzić prawdziwie sielskie wesele.

Wesele w stylu rustykalnym i kontakt z naturą

Stodoły, w których można zorganizować wesele położone są najczęściej na wsi, w otoczeniu pól i lasów. Dekoracjami na takim weselu są żywe rośliny, drewno czy siano, z tego powodu, zarówno para młoda jak i goście weselni mają poczucie głębokiego kontaktu z naturą, co obecnie staje się coraz bardziej cenionym aspektem dla wielu ludzi.

Urządzając wesele w stodole musimy też liczyć się z tym, że nie wszyscy nasi goście będą tylko siedzieć lub tańczyć. Część z nich zapewne będzie chciała przejść się po okolicy, bądź usiąść przynajmniej na chwilę z dala od weselnego zgiełku. Wesele w stodole daje możliwość miłych spacerów, podczas których weselnicy chętniej wykonają sobie zdjęcia na przykład na tle magicznego lasku.

Zobacz teżAtrakcje na wesele – najlepsze pomysły

Jak zorganizować wesele w stodole?

Oglądając zdjęcia z wesela w stodole w mediach społecznościowych szybko możemy się pogrążyć w marzeniach i zapomnieć o tym, co jest bardzo istotnym elementem takiej imprezy – odpowiednia organizacja. O ile w przypadku wesela na sali o wiele rzeczy po prostu nie musimy się martwić, tak w przypadku zaślubin w wiejskiej scenerii o wielu kwestiach musimy pomyśleć sami.

Na szczęście pojawia się coraz więcej miejsc, które organizują tego typu wesela, dzięki czemu większość czynności przygotowawczych przypomina wynajem tradycyjnej sali weselnej. Może się jednak zdarzyć, że w obrębie naszego miejsca zamieszkania nie uda się znaleźć odpowiedniej, wiejskiej „sali” lub nie będzie ona spełniała naszych oczekiwań.

Odpowiednie miejsce to podstawa

W sytuacji, w której będziemy musieli znaleźć stodołę na własną rękę należy sprawdzić, czy nadaje się ona na przyjęcie gości. Szczególnie ważny jest dostęp do toalet, tak aby goście weselni mogli z nich korzystać w komfortowy i higieniczny sposób.

Warto też przemyśleć, czy miejsce jest na tyle sterylne, by móc podać w nim jedzenie z cateringu, bądź czy znajduje się tam pomieszczenie, w którym obsługa będzie mogła je przygotować. Należy mieć również na uwadze to, że w wielu przypadkach będziemy musieli przygotować potrzebne wyposażenie, tj. krzesła, stoły, zastawę i wiele innych na własną rękę.

Zobacz teżŚlub na plaży – jak go zorganizować, i czy w Polsce jest to możliwe?

Pomoc potrzebna od zaraz

Wobec powyższego, bardzo dobrym pomysłem okazuje się pomoc konsultanta, który przejmie wiele zadań z weselnej listy spraw do załatwienia. Organizowanie wesela w stodole przez osobę doświadczoną w tym fachu jest nie tylko niezwykle pomocne, ale również pomaga zadać o każdy szczegół i sprawia, że oprawa przyjęcia może być na prawdę wyjątkowa.

Nie warto w tej kwestii oszczędzać i polegać tylko na sobie, ponieważ może to skończyć się fiaskiem. Wesele to dzień, w którym najważniejsza jest przecież nasza obecność. Decydując się na wesele w stodole warto też planować i rozmyślać z nieco większym wyprzedzeniem.

Komfort dla gości weselnych

Nie należy również zapominać o gościach, w końcu to poniekąd dla nich organizujemy zabawę i chcemy, aby czuli się oni maksymalnie komfortowo. Z tego powodu, świetnym pomysłem jest przekazanie informacji o tym, że organizujemy wesele w stodole, na przykład poprzez notkę na zaproszeniu. W ten sposób zapewnimy im możliwość przygotowania odpowiedniego obuwia i kreacji lub w razie potrzeby będziemy mogli odpowiedzieć na ich dodatkowe pytania dotyczące tego wyjątkowego wieczoru.

Idealne miejsce na wesele – folwark i stodoła?

Ślub i wesele w stodole to z roku na rok mają coraz większą rzeszę miłośników. Wyjątkowy klimat w stylu wiejskim, niecodzienne, rustykalne dekoracje i bliskość przyrody sprawiają, że zarówno dla gości, jak i pary młodej folwark czy stodoła to naprawdę wyjątkowe miejsce na wesele.