Przygotowania

Tuby na wesele – jakie konfetti wybrać, by osiągnąć najlepszy efekt?

Tuby strzelające wypełnione kolorowym konfetti w postaci płatków róż czy serc to doskonała alternatywa dla tradycyjnego ryżu czy groszy, używanych do obsypywania młodej pary zaraz po wyjściu z kościoła. Tuby na wesele sprawdzą się też podczas pierwszego tańca, czy gdy na sali pojawi się weselny tort.

tuby strzelające na wesele

Jak działają tuby strzelające?

Tuba wyposażona jest w prosty mechanizm działania, opierający się o sprężone powietrze znajdujące się u jej podstawy. Kiedy ową podstawę skręci się w dwóch przeciwnych kierunkach jednocześnie, nastąpi wystrzał na odległość nawet do 8 metrów.

Tuby strzelające z płatkami róż, sercami, czy kolorowymi kołami mogą różnić się między sobą wysokością. Dostępne są te w wersji mającej 20 cm, 40 cm albo nawet 80 cm.

Rodzaje konfetti

W ofercie producentów znajdują się tuby strzelające o różnych wypełnieniach. Najczęściej spotykane jest konfetti w kształcie serc, diamentów, płatków róż, motylków, mieniących się cekinów czy nawet banknotów. W jednej tubie może być wiele różnych kształtów, nie muszą być one wszystkie tylko jednego rodzaju. Daje to więcej możliwości, gdyż można na przykład wybrać produkt z wypełnieniem serc i róż, czy też serpentyny połączone z konfetti. Taki miks da jeszcze lepszy efekt wizualny.

Para młoda obsypana diamencikami czy kwiatami prezentuje się niezwykle romantycznie, co pozwala także uzyskać ciekawy efekt na zdjęciach. Dostępny jest bogaty wybór różnorodnych kształtów oraz kolorów, z pewnością więc każdy wybierze coś, co sprosta jego wymaganiom i idealnie wkomponuje się w cały wystrój i tematykę ślubu i wesela.

Konfetti na ślub i wesele

Konfetti w kolorze białym czy w pudrowym różu idealnie sprawdzi się podczas ślubu i wesela. Sam moment wyjścia z kościoła czy urzędu to nie jedyna chwila, której tuby strzelające mogą nadać wyjątkowej oprawy. Świetnie sprawdzą się one także podczas pierwszego tańca czy w momencie podawania weselnych ciast i tortu.

Warto pamiętać o tym, że odpowiednio wcześniej przed wystrzeleniem konfetti przed kościołem należy wystąpić do parafii o odpowiednią zgodę. Może się bowiem okazać, że ksiądz zażąda dodatkowej opłaty za sprzątanie konfetti, lub będzie oczekiwał, że po sami po sobie posprzątamy. W przeciwieństwie do płatków róż, wykonane z tworzywa sztucznego motylki czy serduszka nie rozłożą się samoczynnie.

Element zaskoczenia, czyli sypiemy parę młodą

Jeśli tuby strzelające mają być zaskoczeniem dla młodej pary, a Ty jesteś świadkiem czy rodzicem, warto zastanowić się, jak i kiedy rozdać je gościom aby zachować element niespodzianki, a także jak dobrze zorganizować rozmieszczenie gości, aby oddane strzały były jak najbardziej efektowne.

O pomoc w realizacji tego zadania warto poprosić wybrane osoby odpowiednio wcześniej, by uniknąć sytuacji, w której zamiast obserwować ceremonię, będziesz ganiać między ławkami poszukując chętnych do udziału w tej niespodziance.

Zalety strzelających tub weselnych

Tuby strzelające to sposób na bardzo imponujące przywitanie młodej pary. Wypadające z niej serca, płatki róż czy błyszczące diamenciki wyglądają zachwycająco zarówno na zdjęciach, jak i nagraniach ślubnych. Dadzą one fotografowi pole do popisu, dzięki nim stworzy on oryginalne i niepowtarzalne pamiątki dla przyszłych małżonków oraz samych gości.

Chcąc uzyskać oszałamiający efekt, najlepiej jest sięgnąć po kilka rodzajów tub w dużych rozmiarach. Główną zaletą tego produktu jest jego piękny i estetyczny wygląd, a także niska cena. Tuby strzelające są sposobem na urozmaicenie przyjęć weselnych, nie wiążąc za sobą wysokich kosztów.

Ile kosztują tuby strzelające?

Jedna tuba to wydatek już od 7 złotych za sztukę. Jej cena zależy głównie od rodzaju wypełnienia, a także jej wielkości.

Powoli odchodzi się już od obsypywania pary młodej ryżem, gdyż może on przysporzyć wielu kłopotów. Drobne ziarenka mogą utkwić we fryzurze panny młodej, monety z kolei są dość ciężkie i mogą niechcący zrobić komuś krzywdę. Nie powodują żadnych kłopotów, a ich wypełnienie jest bardzo lekkie i na tyle duże, aby sprawnie wyciągnąć je z włosów panny młodej. Oprócz tego jest to skuteczniejsza dekoracja, która wygląda lepiej od ryżu, szczególnie na zdjęciach.

Tuby strzelające na wesele – czy to bezpieczne?

Tuba z płatkami róż, sercami i kolorowymi cekinami mechanizm swojego działania opiera o sprężone powietrze. Za jego pomocą cała zawartość gadżetu jest wystrzeliwana ze sporą prędkością do góry, niekiedy nawet do 8 metrów, w zależności od wybranego produktu.

Nie trzeba jednak obawiać się, że nastąpi ich nagłe wystrzelenie. Aby zawartość została wypuszczona, należy chwycić je w obydwu rękach, po czym skręcić w przeciwnym kierunku – taka tuba jest więc bardzo prosta i wygodna w użyciu. Co ważne, są to gadżety całkowicie bezpieczne i nie występuje ryzyko nagłego ich wystrzelenia.

Tuby strzelające są ciekawym i klimatycznym dodatkiem do każdego ważnego wydarzenia. Dzięki szerokiemu wyborowi wypełnień, bez problemu można dopasować rodzaj konfetti do danej okoliczności.