Organizacja

Tort z babeczek zamiast tradycyjnego tortu ślubnego

Tort weselny jest niezwykle istotnym elementem każdego wesela, stanowi często kulminacyjny moment całego przyjęcia. Tort z babeczek jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnego tortu. Kolorowe i pięknie ozdobione muffiny ustawione na konstrukcji przypominającej kształtem tradycyjny tort mają wiele zalet – zachowują swój atrakcyjny wygląd na długi czas, ale też eliminują problem krojenia oraz dzielenia tortu na porcje.

tort z babeczek

Tort weselny z babeczek

Tort weselny nie musi stanowić jednolitej konstrukcji, równie dobrze sprawdzi się ten opracowany z wielu efektownych, pojedynczych babeczek. Standardowy rodzaj deseru był dosyć kłopotliwy w krojeniu – czynność ta zabiera sporo czasu, szczególnie na większych weselach. Niekiedy zdarza się, że tortu zabraknie dla wszystkich chętnych, trudno bowiem dobrze wymierzyć podział na sto czy dwieście kawałków. Klasyczny tort jest też niekiedy tak słodki, że gościom trudno jest go zjeść, a po pokrojeniu traci on również swój urok.

Zobacz teżDekoracja stołu pary młodej

Doskonałą alternatywą, na którą coraz częściej decydują się pary młode, jest tort z babeczek. Niewielkie babeczki umieszczone na paterach czy stelażach to bardzo komfortowe rozwiązanie. Taka wieża odznacza się świetnym efektem wizualnym, będąc swego rodzaju atrakcją dla gości. To świetny sposób na urozmaicenie tego najważniejszego dnia w życiu.

Na szczycie konstrukcji niekiedy znajduje się niewielki torcik, a więc para młoda nie musi wcale rezygnować z uroczystego krojenia i dzielenia się ze sobą kawałkiem tortu, co jest niejako tradycją każdego wesela.

Czym jest cupcake?

Słowo „cupcake” pochodzi od angielskich słów „cake”- ciasto oraz „cup” – kubek, jest to więc niewielka, zdobiona babeczka, często ułożona w foremce – tzw. papilotce. Takie niepozorne babeczki można wykorzystać do stworzenia z nich zjawiskowego tortu weselnego.

Babeczki są precyzyjnie ułożone jedna nad drugą, na piętrowej paterze w kształcie piramidy. Takie desery mają konsystencję tortu czy też klasycznej muffiny. Zazwyczaj do przygotowania nadzienia babeczek wykorzystuje się kremy czekoladowe, orzechowe, cytrynowe, truskawkowe czy waniliowe. Co ważne, można w dowolny sposób mieszać smaki, umożliwiając gościom dokonanie wyboru według ich preferencji smakowych.

Muffiny mogą zostać ozdobione lukrem plastycznym, kolorową śmietaną, jadalnymi perełkami, owocami, posypkami czy jadalnymi kwiatami. Można wykorzystać także rozmaite wzory, imiona pary młodej, serca czy gwiazdki. Babeczki wyglądają elegancko i gustownie, bez trudu można dopasować je do motywu przewodniego na przyjęciu weselnym.

Tort z babeczek – jakie są jego zalety?

Tort weselny, na który zamiast tradycyjnego ciasta składają się pojedyncze babeczki ma wiele zalet:

  • babeczki nie psują się tak szybko nawet w trakcie gorącego dnia,
  • po weselu można łatwo rozdzielić pozostałe babeczki pomiędzy gości,
  • babeczki nie ulegają zniszczeniu tak, jak się to dzieje w przypadku pokrojonego tortu,
  • z łatwością można policzyć liczbę potrzebnych babeczek, na podstawie liczby zaproszonych osób.

Ile kosztuje tort z babeczek?

Cena tortu z babeczek różni się od tych ceny tortów klasycznych. Na ostateczną kwotę wpływ mają takie czynniki, jak ilość muffinek, rodzaj dekoracji czy różnorodność smaków. W profesjonalnej cukierni za jedną babeczkę można zapłacić od kilku do kilkunastu złotych. Klasyczny tort wyceniany jest według swojej wagi, natomiast torty z babeczek wycenia na sztuki babeczek. Większa ilość babeczek oznacza wyższą cenę całego tortu.

Czy tort z babeczek jest dobrym rozwiązaniem na wesele?

Tort weselny zazwyczaj kojarzony jest z dużymi, piętrowymi konstrukcjami i białym ciastem w kształcie koła lub kwadratu. Takie torty weselne są najczęściej spotykane, ale babeczki dzięki swojej oryginalnej formie zyskują na popularności. Taki unikalny tort pozytywnie zaskoczy gości, jest czymś nowoczesnym, a przy tym tworzony jest z przepysznych i ciekawie wyglądających muffinek.

Zobacz teżKsięga gości weselnych, czyli jak stworzyć bezcenną weselną pamiątkę

Deser ten podawany jest na gustownej paterze, a każdy z gości samodzielnie będzie mógł wybrać swoją porcję. Tort z babeczek jest bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich osób, które chcą urozmaicić swoje wesele, zrezygnować z prostego tortu na rzecz bardziej oryginalnego i efektowniejszego rozwiązania.

Cupcake jako podziękowanie dla gości

Babeczki stanowią także doskonałą propozycję na podziękowania dla gości weselnych. Po uroczystości można zapakować je w ozdobne pudełeczka czy folię ze wstążką, po czym wręczyć gościom w ramach podziękowania. Po dotarciu do domów, zamiast przewróconego ciasta, zobaczą oni eleganckie i fajnie wyglądające babeczki.