Zwyczaje

Podziękowania dla rodziców – jak i kiedy je zrobić, co wręczyć rodzicom?

Ślub i wesele to niezmiernie ważne wydarzenia w życiu każdej pary młodej. Z tego też względu przyszli państwo młodzi dbają o to, aby wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Trudno byłoby jednak wyobrazić sobie zorganizowanie przyjęcia weselnego bez rodziców. To właśnie oni należą do osób, którym państwo młodzi chcą najbardziej okazać swoją wdzięczność. Jak i kiedy zorganizować podziękowania dla rodziców?

Czytaj dalej
Organizacja

Dekoracja stołu pary młodej

Stół państwa młodych to najważniejszy spośród stołów obecnych na sali weselnej. To właśnie tam zasiądą małżonkowie, którzy dopiero co przysięgali sobie miłość na ślubnym kobiercu. Chociaż cała sala musi być odpowiednio przygotowana, to właśnie dekoracja stołu pary młodej jest najważniejsza.

Czytaj dalej
Zwyczaje

Pomysł na prezent dla rodziców pary młodej

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. To zrozumiałe, że każdy chce mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Zaplanowanie wesele bywa kłopotliwe, ale z dobrą organizacją wszystko powinno pójść jak z płatka. Jednym z tematów które należy podjąć jest znalezienie pomysłu na prezent dla rodziców pary młodej. Na jaki prezent się zdecydować? Kiedy go wręczyć? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Czytaj dalej
Po stronie gości

Czego życzyć młodej parze? Sprawdź kilka pomysłów

To pytanie które zadaje sobie wielu gości weselnych – czego życzyć młodej parze, by nasze życzenia zostały pozytywnie odebrane, zapamiętane i docenione? To, co goście mówią w takim momencie najczęściej jest bardzo wzruszające bez względu na formę i treść, zarówno dla państwa młodych jak i ich samych, przez wzgląd na wzniosłość i uroczystość chwili. Ciężko jednak powiedzieć coś oryginalnego, odpowiednio dobrać i formułować słowa, aby powiedzieć to co mamy na sercu.

Czytaj dalej
Organizacja

Jak usadzić gości na weselu?

Jeszcze kilka lat temu często można było spotkać się z sytuacją, gdy goście po mszy (ślubie) możliwie najszybciej udawali się na salę weselną, aby zająć sobie odpowiednie miejsca przy stole. Obecnie taka sytuacja jest nie do pomyślenia, ponieważ standardem jest wcześniejsze ustalenie miejsc przy poszczególnych stołach. Goście usadzeni z osobami, których towarzystwo im odpowiada z pewnością będą się dobrze bawić podczas przyjęcia, dlatego warto przyłożyć się do tego zadania. Może to wydawać się niełatwe, jednak po poznaniu kilku zasad dotyczących tego jak usadzić gości na weselu, na pewno damy sobie z tym radę.

Czytaj dalej
Zwyczaje

Błogosławieństwo pary młodej – jak powinno przebiegać?

Błogosławieństwo pary młodej przez rodziców jest jedną z najbardziej wzruszających, poruszających a jednocześnie stresujących chwil w dniu ślubu. Jest to bardzo symboliczne wydarzenie, które zwiastuje otwarcie nowej drogi przed parą młodą, rozpoczynającą nowe, dotąd nieznane życie. Zwiastuje ono także ich gotowość do samodzielnego życia i przychylność rodziców do podjęcia tak ważnego kroku. Podczas błogosławieństwa pary młodej rodzice życzą im wszelkiej pomyślności, radości i przede wszystkim miłości oraz szczęśliwego i dostatniego życia.

Czytaj dalej
Zwyczaje

Powitanie pary młodej chlebem i solą

Jednym ze stałych elementów polskiej tradycji ślubnej jest powitanie pary młodej chlebem i solą – tradycja ta sięga dawnych czasów, a jej główną funkcją ma być wróżba dobrobytu, która powinna towarzyszyć parze młodej przez całe życie.

Czytaj dalej