Narzeczeństwo

Pomysły na zaręczyny – jak je zorganizować, by wyszło idealnie?

„Wyjdziesz za mnie?” – tego pytania w swoim życiu wyczekuje zapewne większość kobiet. Stanowi ono furtkę do zupełnie nowego etapu, i zwykle kojarzy się zarówno z chwilą nieopisanej radości, romantyzmu i ekscytacji, jak również ogromnej odpowiedzialności. Zaręczyny są co prawda tylko połowicznie wiążące, ale mimo to Polki traktują je bardzo poważnie.

zaręczyny

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Dla wielu mężczyzn zakup pierścionka zaręczynowego – małego, choć tak istotnego elementu stanowi nie lada wyzwanie. Zwykle wystarczy jednak skorzystać z pomocy kompetentnej ekspedientki, aby poszukiwania zakończyły się sukcesem. Jeżeli relacje z przyszłą teściową czy szwagierką są prawidłowe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby poradzić się również ich.

Od czego należy zacząć? Przede wszystkim pierścionek zaręczynowy powinien być idealnie dobrany do palca, aby wygodnie się go nosiło. Najrozsądniej jest dyskretnie pożyczyć od przyszłej narzeczonej pierścionek, który nosi na co dzień, i dokonać jego pomiaru u jubilera.

Zobacz teżPrezent na rocznicę związku – dlaczego warto się postarać?

Pomoc od przyjaciółki ukochanej

Kolejną z możliwości jest zasięgnięcie opinii przyjaciółki Twojej wybranki, co jednak stwarza ryzyko, że plany zaręczynowe zostaną szybko zdemaskowane. Koniec końców, jeżeli Twoja kobieta nie znosi niespodzianek, a Ty traktujesz zaręczyny zbyt poważnie, żeby pozwolić na jakikolwiek błąd po drodze, to zabierz ją na romantyczną randkę do jubilera i wspólnie wybierzcie dla niej najlepszy pierścionek zaręczynowy.

Najważniejsza zasada jest taka, że nie powinien on być zbyt ciasny, aby nie powodował dyskomfortu, a z drugiej strony zbyt luźny, gdyż bardzo przykro byłoby go niepostrzeżenie zgubić. Kwestie estetyczne są całkowicie indywidualne. W zależności od tego, czy Twoja wybranka preferuje złoto czy srebro, klasykę gatunku czy najnowsze trendy, diamenty czy szmaragdy – na tej podstawie musisz dokonać wyboru. W końcu doskonale ją znasz, prawda?

Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy bez wątpienia kojarzy się z największym symbolem miłości. Jest pewnego rodzaju deklaracją, a obrączka stanowi już tylko jej dopełnienie. Pytanie brzmi, czy kobiety aby na pewno wiedzą w jaki sposób powinny go wyeksponować na swojej dłoni?

Tak naprawdę wiele zależy od korzeni. W Polsce przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy noszony jest przed ceremonią zaślubin na lewym palcu serdecznym, w myśl przekonania, że palec serdeczny prawej ręki zarezerwowany jest dla obrączki. Po ślubie schemat pozostaje ten sam, choć zdarza się, że kobiety noszą pierścionek zaręczynowy razem z obrączką na prawej dłoni. Możemy się również spotkać z pierścionkiem zaręczynowym zawieszonym na łańcuszku lub bransoletce, ale ta praktyka jest już zdecydowanie rzadsza.

Czy istnieje wizja zaręczyn idealnych?

Oczywiście, że tak, ale nie jest to wizja jednolita. Najprościej mówiąc, wszystko zależy od temperamentu kobiety oraz jej preferencji. To właśnie mężczyzna, który w założeniu najlepiej powinien znać swoją partnerkę, musi się przed nią wykazać.

Jeżeli kobieta jest stonowana, o łagodnym usposobieniu i ceni sobie prywatność, to niezbyt dobrym pomysłem będą zaręczyny w dużym skupisku ludzi. Natomiast kobieta charakterna, ruchliwa i lubiąca dobre towarzystwo, będzie łaknęła zaręczyn, które zapamięta na długo.

Zobacz teżKogo zaprosić na wesele?

Jedno jest pewne – wybór miejsca nie może być przypadkowy. Do tej chwili wraca się przez całe życie. Pary, które posiadają swoją wyjątkową przestrzeń, którą darzą z pewnych względów szczególnym sentymentem – np. miejsce pierwszego spotkania, pierwszej randki, pierwszej wspólnej kolacji czy świętowania jakiegoś sukcesu – zawsze będzie dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem.

Zaręczyny dla zwolenników ciszy i spokoju

Dla osób, które chcą przeżywać tę chwilę tylko we dwoje, dobrym wyborem jest domowe zacisze – ulubiona muzyka, wykwintna kolacja, zapach świec i gorąca kąpiel. Zakochani mieszkający nad morzem mogą wybrać się na romantyczny spacer lub piknik na plaży. Kochankowie mieszkający w górach mogą wykorzystać swoje okolice – zdobyć górski szczyt i zapieczętować sukces miłą niespodzianką.

Osoby o ograniczonych możliwościach geograficznych i borykające się z codziennością ruchliwego miasta mogą pokusić się o wynajęcie uroczego apartamentu lub pokoju hotelowego, na wieczór pełen luksusu i intymności. Towarzystwo najbliższych przyjaciół lub celebrowanie tej chwili w gronie rodzinnym na pewno nie odebrałoby tej chwili magii.

Dla zwolenników mocnych wrażeń

Osoby, które preferują niekonwencjonalne rozwiązania lub oczekują zaręczyn w nietuzinkowym stylu, tłumnych i wystawnych również znajdą ciekawe propozycje.

Najprostszym z rozwiązań jest zorganizowanie hucznego przyjęcia dla znajomych i rodziny z obu stron, na którym przyszły pan młody poprosi o rękę swoją ukochaną. Nieco bardziej kreatywni panowie mogą pokusić się o zaręczyny w kinie, restauracji przy akompaniamencie muzyków klasycznych czy biesiadnych, podczas lotu samolotem na ekskluzywne wakacje w tropikach czy bezpośrednio po skoku na bungee wyjmując pierścionek z kieszeni.

Jednym z typowych miejsc, kojarzących się z miłością jest Paryż i jego wizytówka – Wieża Eiffla. Dla jednych wiążąca się z kiczem, przez drugich wciąż uwielbiana. Propozycja dedykowana osobom, które mogą sobie pozwolić na taki wypad, który do najtańszych nie należy.

Panowie mogą też zaprosić swoją kobietę na degustację win, zaoferować przelot nad miastem balonem lub helikopterem czy przystroić ulubioną knajpkę kwiatami z origami. A może jest coś o czym Twoja kobieta marzy, może ma swoją prywatną wizję takiego dnia, a Ty możesz to marzenie urzeczywistnić? W takim wypadku nawet się nie zastanawiaj!

Czy istnieje jeden, najlepszy pomysł na zaręczyny?

Odpowiedź jest krótka i prosta – nie! Jeden uniwersalny pomysł na zaręczyny, który sprawdzi się w przypadku każdej pary po prostu nie istnieje. Dla jednych zaręczyny na plaży będą idealne i wymarzone, innym zaś nie przypadną do gustu. Zaręczyny w restauracji niektórym wybrankom się spodobają, inne będą czuły się skrępowane.

Oświadczyny muszą być dopasowane do charakteru i upodobań ukochanej. Ten wyjątkowy moment z pewnością wymaga solidnych przygotowań, ale zaręczyny to przecież niezwykle ważne wydarzenie.

Od planów do konkretów…

Nie ulega wątpliwości, że zaręczyny są dniem szczególnym. Przede wszystkim dla kobiety, ale również dla jej mężczyzny. Niektórzy podchodzą jednak do tego z dystansem, nie wkładają w tę magiczną chwilę zbyt wiele wysiłku.

Prostota nigdy nie jest zła, jeżeli właśnie tego oczekuje Twoja ukochana. Zaręczyny bardzo często okazują się testem na to, jak dobrze partnerzy znają się wzajemnie, czy potrafią siebie zaskoczyć lub wzruszyć. Wiele zależy również od osobowości – nie każdy potrzebuje efektów specjalnych, a czasami wręcz czuje się speszony i zawiedziony. Dlatego niech zaręczyny pozostaną kwestią indywidualną.

Ich przebieg może być naprawdę różnorodny. Czasami wystarczy tylko odrobina odwagi i konsekwencji w działaniu. A obraz uśmiechniętej twarzy kobiety i emocje, które w takim dniu towarzyszą pozostaną w pamięci na zawsze.