Zwyczaje

Pomysł na prezent dla rodziców pary młodej

Znalezienie dobrego pomysłu na prezent dla rodziców pary młodej to nie lada wyzwanie. Aby mamie i tacie młodej pary było miło i podziękowania zostały w ich pamięci na zawsze, warto nieco przyłożyć się do tego tematu. Na jaki prezent się zdecydować i kiedy go wręczyć?

prezent dla rodziców pary młodej

Rola rodziców podczas ślubu i wesela

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. To zrozumiałe, że każdy chce mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Rola rodziców w czasie całego naszego życia jest nie do wycenienia, są oni również bardzo ważni w czasie przygotowań do ślubu i wesela.

Jeśli panna młoda może liczyć na pomoc mamy czy przyszłej teściowej przy wyborze sukni ślubnej, a pan młody na pomoc ojca czy teścia podczas wybierania odpowiedniego garnituru czy alkoholu na przyjęcie weselne, organizacja całego wydarzenia na pewno będzie łatwiejsza.

Kiedy wręczyć prezent dla rodziców?

Przed samym ślubem rodzice udzielają błogosławieństwa młodej parze. To wypowiedzianymi podczas tej chwili słowami rodzice posyłają swoje pociechy na nową drogę życia. Błogosławieństwo tradycyjnie odbywa się w domu panny młodej i brać w nim udział mogą również chrzestni, często też zapraszani są świadkowie. Jeśli nie chcemy organizować podziękowań dla rodziców w trakcie przyjęcia weselnego, chwila tuż po błogosławieństwie rodziców jest idealnym momentem na wręczenie prezentu dla rodziców.

Po ślubie, tuż przed wejściem na salę weselną, następuje tradycyjne powitanie pary młodej chlebem i solą. Nie jest to jednak najlepszy moment na podziękowania – goście weselni mogą być głodni, część osób może jeszcze nie zdążyła dotrzeć z miejsca ślubu na salę. Jeśli prezentu dla rodziców nie wręczyliśmy po błogosławieństwie, lepiej poczekać z tym, aż rozpocznie się zabawa weselna.

Prezent dla rodziców podczas podziękowania na przyjęciu weselnym

Wesele to wielogodzinna impreza. Czasu wydaję się być pod dostatkiem, ale zwykle plan wesela jest bardzo napięty. Warto się zastanowić gdzie umieścić podziękowania dla rodziców, aby były dobrze odebrane, aby towarzyszyła im odpowiednia atmosfera, i w efekcie aby stały się chwilą zapamiętaną na lata.

Zobacz teżPrezenty dla gości weselnych – pomysły i inspiracje

Rozsądnym rozwiązaniem jest umieszczenie tego wydarzenia wesela ok godziny 23.00, tuż przed oczepinami. Jest wiele powodów, dlaczego ten czas jest najbardziej odpowiedni – wcześniej po prostu za dużo się dzieję. Para młoda wchodzi na salę, odbywa się pierwszy taniec, wznoszone są pierwsze toasty. Podawany jest obiad, goście się bawią, w międzyczasie fotograf zabiera parę młodą na krótką sesje fotograficzną do której goście się przyłączają i nim się zorientujemy ile czasu minęło już jest podawana pierwsza kolacja.

Godzina jedenasta wieczorem to czas na to, żeby zabawa trochę zwolniła. Część gości jest lekko zmęczonych ciągłym tańczeniem na parkiecie i ten moment relaksu można wykorzystać, aby podarować prezent dla rodziców.

O północy tradycyjnie odbywają się oczepiny. Jest to moment pełen śmiechu i zabawy, dlatego raczej nie powinno się urządzać podziękowań po oczepinach. Wzruszający moment potrzebuje dogodnej chwili, a czas tuż po pełnych emocji i śmiechu grach oczepinowych temu nie służy.

Po północy część gości może się już rozchodzić do domu, a druga połowa może się upojnie bawić. Nie warto podziękowań odkładać na późniejszą godzinę, zwłaszcza że rodzice też mogą czuć zmęczenie po tak emocjonującym dniu.

Podziękowania dla rodziców – co powiedzieć, czego unikać

Zamiast planować swoją przemowę i „uczyć się jej na pamięć”, lepiej jest powiedzieć coś od siebie, prosto z serca. Takie podziękowania wychodzą najlepiej. Nasze własne wesele to bardzo emocjonujące przeżycie, więc wcześniej przygotowane teksty najprawdopodobniej wylecą z pamięci. Pod wpływem emocji do głowy przyjdą najlepsze słowa. Jedynie warto pamiętać, żeby wyrazić podziękowanie za to, że rodzice po prostu są blisko, stoją tuż obok i darzą swoje dzieci uczuciem.

Pewnych tematów lepiej jest jednak unikać, aby moment ten nie był żenujący. Lepiej też nie przeciągać go w nieskończoność, aby nie zanudzić gości weselnych. Kluczem jest trafić w punkt – powiedzieć od serca za co dziękujemy, przypomnieć im, że ich kochamy, i wręczyć prezent dla rodziców, który wcześniej przygotowaliśmy.

Zobacz teżPodziękowania dla rodziców – jak i kiedy je zrobić, co wręczyć rodzicom?

Pomysły na prezent dla rodziców

Jak wybrać odpowiedni prezent dla rodziców? Rodzice zwykle ucieszą się z każdego prezentu, a największym z nich będzie nasze szczęście. Z rzeczy „materialnych” powszechnym wyborem są kwiaty. Ładne wiązanki lub kwiaty doniczkowe będą ładnie wyglądać i przypominać rodzicom o tym wydarzeniu.

Koszyk dla rodziców będzie bardziej eleganckim wyborem. Zawartość koszy podarunkowych można łatwo spersonalizować. Dla mamy można wybrać kosz z zestawem herbat lub z przetworami (dżemy, marmolady). Tata ucieszy się z butelki dobrego alkoholu i kawy.

Słodycze lub zestaw kubków / kieliszków to z kolei neutralny wybór dla obojga rodziców. Tak naprawdę do koszy prezentowych możemy umieścić wszystko co chcemy. Ciekawym pomysłem jest dodanie do prezentu dla rodziców ręcznie wypisanej kartki z podziękowaniem i datą ślubu.

Wyjątkowy prezent dla mamy i taty

Ci, którzy dysponują nieco większym budżetem mogą zdecydować się na specjalny voucher, obejmujący np. weekend w SPA, kolację czy masaż. Nie warto jednak próbować w tym momencie niejako na siłę „uszczęśliwiać” rodziców, wręczając im np. voucher na skok ze spadochronem czy na bungee, jeśli nigdy wcześniej nie sugerowali, że chcieliby tego spróbować.

Dobrze, aby prezenty dla rodziców podkreślały, jak ważni są oni dla swoich dzieci i jaką miłością ich darzą. Przy takich prezentach, ich wartość materialna schodzi na dalszy plan.

Podsumowanie

Możliwości jest wiele, ogranicza nas tak naprawdę tylko nasza wyobraźnia. Warto zdecydować się na coś unikalnego, dopasowanego do pasji naszych rodziców, choć z drugiej strony, dobrze by rodzice obojga stron otrzymali takie same kosze, by nikt nie poczuł się pokrzywdzony. Nie jest więc łatwo, ale na pewno warto się postarać!