Zwyczaje

Podziękowania dla rodziców – jak i kiedy je zrobić, co wręczyć rodzicom?

Ślub i wesele to niezmiernie ważne wydarzenia w życiu każdej pary młodej. Z tego też względu przyszli państwo młodzi dbają o to, aby wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Trudno byłoby jednak wyobrazić sobie zorganizowanie przyjęcia weselnego bez rodziców. To właśnie oni należą do osób, którym państwo młodzi chcą najbardziej okazać swoją wdzięczność. Jak i kiedy zorganizować podziękowania dla rodziców?

Ważna jest atmosfera, w jakiej dziękujesz rodzicom

Bez względu na to, na jaki podarunek dla rodziców się zdecydujemy, dobrze byłoby pamiętać o odpowiedniej atmosferze jaka powinna towarzyszyć wręczaniu prezentów. W przeważającej większości przypadków podarunki wręcza się podczas przyjęcia weselnego. Dobrze byłoby zadedykować rodzicom piosenkę i zaprosić ich do wspólnego tańca. Gdy melodia ucichnie, państwo młodzi powinni zabrać głos i podziękować swoim rodzicom. Ważne, aby słowa podzięki płynęły prosto z serca.

Zobacz teżPrezenty dla gości weselnych – pomysły i inspiracje

Prezent warto również jak najpiękniej zapakować. Rodzice śmiało mogą obejrzeć go na przyjęciu, w otoczeniu gości, jeżeli mają oczywiście takie życzenie. Podczas podziękowań dla rodziców zapewne niejednemu popłynie łza wzruszenia, ale nie można się tego wstydzić.

Postaw na kwiaty i album ze zdjęciami

Bardzo wiele par młodych decyduje się na zakup klasycznych prezentów, do jakich bez wątpienia można zaliczyć kwiaty oraz albumy ze zdjęciami. Niektórzy uważają, że tego rodzaju podarunki są banalne. Nic jednak bardziej mylnego! Kwiaty są uwielbiane, zwłaszcza przez przedstawicielki płci pięknej. Z tego też względu warto podarować je mamom. Możemy zdecydować się zarówno na zakup przepięknego bukietu ze świeżych kwiatów ciętych jak i na zakup kwiatów doniczkowych.

Kwiaty doniczkowe bez wątpienia postoją dłużej, zwłaszcza jeśli otoczone zostaną troską. Ojcom z powodzeniem można zaś podarować nalewkę lub innego rodzaju trunek wysokoprocentowy. Doskonałym uzupełnieniem prezentu będzie album na zdjęcia – wspaniale, jeżeli umieścimy w nim kilka wspólnych zdjęć.

A może voucher do spa?

Nowożeńcom bez wątpienia zależy na tym, by ich rodzice byli szczęśliwi. Oni też przecież przysięgali sobie miłość przed ołtarzem. Jeśli zależy nam na tym, aby nasi rodzice spędzili więcej czasu tylko we dwoje, kupmy im voucher do spa. Warto jednak zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju zabiegi sprawią największą przyjemność naszym rodzicom. Dobrze byłoby również dowiedzieć się wcześniej, jakie miejsce chcieliby odwiedzić. Niektórym rodzicom przyjemność sprawi pobyt w nadmorskim spa, a inni niesamowicie ucieszą się z pobytu w górach. Oczywiście tego rodzaju podarunek może być dosyć kosztowny, ale mimo to tego rodzaju podziękowania dla rodziców cieszą się dużym zainteresowaniem.

Zdecyduj się na portret rodzinny

Bardzo oryginalnym pomysłem na prezent dla rodziców, z którego korzysta wiele par młodych jest wykonanie portretu rodzinnego. Bardzo wielu artystów oferuje możliwość namalowania lub naszkicowania portretów. Wybranemu przez nas artyście malarzowi lub rysownikowi powinniśmy jednak dostarczyć wspólne zdjęcie z rodzicami. Najlepiej byłoby dostarczyć kilka zdjęć, a artysta będzie wzorował się na tym, które uzna za najbardziej przydatne. Jeśli zależy nam na tego rodzaju podarunku, musimy zdecydować się na niego odpowiednio wcześnie. Przygotowanie portretu jest bowiem bardzo czasochłonne. Jeśli chcemy, aby był piękny, musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty pracy artysty.

A może kosz smakowitości?

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także różnego rodzaju kosze dla rodziców. Mogą być one samodzielnym prezentem lub też dodatkiem do niego. Śmiało możemy zdecydować się na kosze, w których będą znajdowały się różne przekąski i napoje. Warto jednak wybrać dla każdego rodzica takie produkty, za których smakiem przepada.

Zobacz teżBłogosławieństwo pary młodej – jak powinno przebiegać?

Wśród napojów godnych naszej uwagi warto wyróżnić alkohole. W roli podarunku dla mam doskonale sprawdzą się słodkie likiery oraz wina. Na szczęście, w winiarniach znajdziemy bardzo bogaty wybór zarówno słodkich jak i wytrawnych win. Śmiało można zdecydować się również na zakup wina półsłodkiego lub półwytrawnego.

W koszu prezentowym może znaleźć się również kawa oraz herbata. Warto sięgnąć jednak po napoje jak najwyższej jakości po to, aby nasi rodzice poczuli się wyjątkowo. Oczywiście w koszach ze smakołykami nie powinno zabraknąć również słodkości, o ile nasi rodzice przepadają za nimi i mogą je jadać. Możemy wybrać zarówno eleganckie czekoladki z nadzieniem jak i kolorowe galaretki w cukrze. Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również orzechy w czekoladzie i owoce kandyzowane w cukrze.