Organizacja

Nietypowe zaproszenia ślubne, czyli jak wyróżnić się na samym początku

Nietypowe zaproszenia ślubne to sposób na podkreślenie wyjątkowości związku, wspólnych pasji czy historii. To okazja, by zostać zapamiętanym, by wyróżnić się wśród innych przyjęć weselnych już na starcie, zanim goście zdążą pomyśleć, w co ubiorą się na wesele.

Nietypowe zaproszenia ślubne

Moment, w którym decydujemy się na rozesłanie czy dostarczenie zaproszeń na ślub jest chwilą niezwykłą – wtedy nasze prywatne wielkie święto zamienia się w radość nie tylko najbliższych, ale także wszystkich innych osób, które zapraszamy. Zwykle dzieje się to też wtedy, kiedy przygotowania zbliżają się ku końcowi i najważniejsze kwestie, takie jak data i miejsce są opracowane.

Mając na uwadze całą tą otoczkę oczekiwania i samych pozytywnych emocji, warto pomyśleć nad tym, co zrobić, żeby udzieliło się to też naszym zaproszonym gościom. Można uczynić to właśnie poprzez wybór odpowiednich, dobrze zaprojektowanych, ciekawych zaproszeń.

Dobrze, aby nie były to pierwsze z brzegu, sztampowe kartki, a coś oryginalnego lub zabawnego, co wyraża młodą parę. Ciekawie dobrane, nietypowe zaproszenia ślubne mogą stanowić świetną pamiątkę, którą z chęcią pozostawią sobie goście, by wspominać ten bardzo ważny dzień.

Wystarczy tylko trochę poszukać i skorzystać z jednej z mnóstwa propozycji oferowanych przez firmy zajmujące się produkcją zaproszeń, bądź też, jeżeli ma się wystarczająco dużo zdolności i ambicji, samemu stworzyć projekt i zlecić wydrukowanie. Takie poszukiwanie wymaga większego nakładu pracy, ale jest zdecydowanie warte efektu.

Zobacz teżWesele w stylu rustykalnym

Co zrobić, aby rezultat był wystarczająco oryginalny? Kierunków jest kilka i od Ciebie zależy, na który się zdecydujesz.

Odrobina humoru w uroczystym klimacie – śmieszne zaproszenia ślubne

Jedną z propozycji, z jakiej skorzystać może para młoda są śmieszne zaproszenia ślubne. Co to właściwie znaczy, jak ten efekt osiągnąć?

Możliwości jest tak wiele, a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Elementem zabawnym może być na przykład wierszyk obecny na zaproszeniu obok podstawowych danych, dotyczący bezpośrednio zawierających związek małżeński osób, bądź też samego małżeństwa. W końcu nie bez powodu powstało tyle kawałów, których bohaterami są mąż i żona. Nawet sama forma, styl, w jakim zaproszenie zostało napisane może być stylizowane tak, aby brzmiało zabawnie.

Drugim sposobem na śmieszne zaproszenia ślubne jest oddziaływanie przez stronę graficzną. Humorystyczne obrazki, komiksy, a nawet rebusy są mile widziane i stanowią interesujące urozmaicenie. Oczywiście, trzeba pamiętać o tym, by zachować umiar i dobry smak w tej kwestii. Pobawić się można również formą, kształtem zaproszenia, które może otwierać się inaczej niż tradycyjne. Wszystko to ma na celu, aby wywołać uśmiech na twarzy zaproszonego gościa, nie tylko z powodu radosnej wiadomości o zbliżającym się weselu.

To świetny pomysł dla par, które odznaczają się wyjątkowym poczuciem humoru i chcą dać temu wyraz poprzez nadanie uroczystemu świętu, jakim jest ślub, trochę humoru. To przy tym bardzo łatwa, popularna i prosta opcja dla zabieganych, ponieważ chociażby w Internecie odnaleźć można szeroki wachlarz ofert w tym temacie.

Nietypowe zaproszenia ślubne – wyjątkowe, bo personalizowane

Kolejnym z pomysłów jest maksymalne spersonalizowanie naszych nietypowych zaproszeń ślubnych. Można to zrobić na kilka sposobów, które różnią się od siebie stopniem zaawansowania i ilością pracy, jaką trzeba w nie włożyć. Na przykład, najprościej, można poszukać w Internecie wzoru, jaki by się nam podobał, uzupełnić go naszymi danymi i gotowe! Takie zaproszenia prezentują się o wiele lepiej niż te, do których ręcznie trzeba wpisywać adresatów, a przy tym znacznie oszczędzają czas.

Jednakże, jeżeli zależy nam na naprawdę nietypowych zaproszeniach ślubnych, lepiej będzie pójść o krok dalej. Można na przykład poszukać wzorów, które odpowiadają zainteresowaniom, zawodom, pasjom pary młodej. Niejednokrotnie zdarza się, że jakiś jeden mały element połączył dwoje ludzi – warto to pokazać, jeżeli jest coś takiego, charakterystycznego dla danej pary. Ciekawym pomysłem jest załączenie zdjęcia do zaproszeń.

Zobacz teżZawiadomienie o ślubie – czy warto je wysyłać, czy może same zaproszenia wystarczą?

Na koniec najtrudniejszy ze wszystkich pomysłów – samodzielne wykonanie projektu, a może nawet i samych zaproszeń! W Internecie odnaleźć można szablony, które pomogą nam w tym zadaniu, ale poza tym cała praca należy do nas. Wybieranie kolorów, czcionki, pisanie tekstu, a nawet decydowanie o papierze na jakim wydrukowane będą takie zupełnie nietypowe zaproszenia ślubne jest zadaniem wymagającym, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonującym. Personalizowane zaproszenia to opcja dla tych, którzy lubią się wyróżniać, są kreatywni i chcą to pokazać. To także sposób, by być jak najbliżej zaproszonych gości od samego początku.

Wszechobecny motyw przewodni – również na zaproszeniach

Ostatnia z opcji zarezerwowana jest dla tych, którzy jeszcze na długo przed weselem i organizacją jego szczegółów mają wyobrażenie o tym, jak powinno wyglądać przyjęcie. Chodzi mianowicie o bardzo popularny sposób organizacji wesel, czyli wybieranie sobie motywu przewodniego.

Zaproszenia z pozoru mogą wydawać się elementem pozostającym poza tym ważnym dniem, ale to zupełnie mylne przekonanie. Stanowią one preludium, wstęp do uroczystości i jako takie, powinny pozostawać spójne.

Jeśli więc decydujesz się na coś, pod co podporządkowywać będziesz całą uroczystość, nie zapomnij o nietypowych zaproszeniach ślubnych! Takim motywem przewodnim może być dosłownie wszystko, co tylko sobie zamarzy para młoda. Najprostszym sposobem jest wybranie koloru, ponieważ i łatwiej wtedy znaleźć pasujące zaproszenia. Jednakże wyobraźnia jest nieograniczona i państwo młodzi często decydują się na motywy powiązane z książkami, filmami, czy jakąś określoną dziedziną, która ich interesuje. Warto to wyrazić, na przykład poprzez dodanie do zaproszeń małego obrazka.

Styl wesela może też być określony przez pewnego rodzaju stylizację na dany klimat – rustykalny, wiejski, glamour, lata 20. Jeżeli decydujemy się na przykład na wesele w stodole, nie będą do niego pasować eleganckie, srebrne zaproszenia. To szczegół, który łatwo może umknąć, ale warto o nim pamiętać, zwłaszcza jeżeli para młoda jest zdecydowana i ma w głowie konkretną wizję uroczystości, do której szuka pasujących elementów.