slubnoweselna.pl

Blog tematyczny o ślubie i weselu

Moda

Najlepszy strój na wesele jako gość

Najlepszy strój na wesele jako gość

Bardzo dużo osób zastanawia się, jaka stylizacja męska na wesele jest najlepsza. Warto zapoznać się ze sprawdzonymi poradami na ten temat. Jest ich obecnie bez liku.

Dobry strój na wesele

Pomimo tego że zaproszenia na ślub otrzymuje się nawet parę razy w roku, to nadal wielu mężczyzn nie wie, na jaką stylizację postawić. Na polskich weselach nadal można spotkać mężczyzn w smokingach, które z zasady przeznaczone są na wieczór, czyli na przyjęcia po godzinie 18. Ponadto można też spotykać panów w koszulach z krótkim rękawem. Jednakże kluczem do sukcesu w tworzeniu stylizacji na wesele jest nie tylko elegancja, ale ponadto umiar. Wielu panów nie wie jednak, jak trafić w punkt. Jedyne co trzeba zrobić, to postawić na elegancki męski strój, który przeznaczony jest na uroczystości o charakterze dzienno-wieczorowym. Idealny jest garnitur bądź marynarka + spodnie. Jeżeli nie jest się pewnym kreacji, najlepiej będzie postawić na sprawdzoną klasykę. Moda męska na wesele co sezon coraz bardziej rozluźnia szyki. Trzeba jednak wiedzieć, że skompletowanie zestawu z marynarką oraz spodniami dla wielu panów okazuje się sporym wyzwaniem. Przede wszystkim mężczyźni nie chcą popełnić modowej gafy. Idealnym rozwiązaniem będzie postawienie na klasykę, która przecież nigdy nie wychodzi z trendów. Okazuje się, że tradycyjny garnitur na wesele w granacie bądź grafice to zdecydowanie strzał w dziesiątkę.

Strój męski na wesele jako gość

Każdy powinien pamiętać o tym, że dodatki również mają znaczenie. Wiele osób zastanawia się, po czym poznać gentlemana. Przede wszystkim po butach, krawacie, poszetce, a także innych akcesoriach dodających męskim stylizacjom na wesele szyku oraz modowego twista. Jeżeli mowa o obuwiu, to idealnie będzie postawić na klasyczne modele. Świetnym wyborem są skórzane oksfordy, derby, a także brogsy. W czasie kupna poszetki czy krawata na wesele najlepiej będzie pozwolić sobie na nieco szaleństwa. Warto postawić na oryginalny kolor oraz wzór. Natomiast jeżeli mowa o szaleństwach w przypadku męskich stylizacji na wesele, to warto postawić na takie, które są w dobrym guście. Przede wszystkim należy unikać modowych wpadek. Wystarczy w czasie kompletowania męskiego stroju weselnego wystrzegać się kilku elementów garderoby.

Strój na wesele

Na wesele lepiej nie zakładać spodni dżinsowych, gdyż oznaczają one brak szacunku dla państwa młodych, a ponadto rangi uroczystości. To samo dotyczy również innych casualowych ubrań oraz dodatków. Mowa tutaj o koszulce, koszulkach polo, a także trampkach. Lepiej też nie stawiać na smoking. Jest to klasyczny strój męski wieczorowy przeznaczony na uroczystości odbywające się po godzinie 18:00. Jest zbyt oficjalny jak na wesele. Nie warto też zakładać koszul z krótkim rękawem. Przede wszystkim są casualowe i nie mają nic wspólnego z klasyczną, męską elegancją. Na wesele lepiej też nie zakładać połyskujących ubrań w stylu disco polo. Satynowe garnitury z błyszczącą nitką najlepiej zostawić w szafie. Taki strój będzie dobry na imprezę przebieraną w stylu PRL, a nie na wesele.

Udostępnij