slubnoweselna.pl

Blog tematyczny o ślubie i weselu

Porady

Jaki pierścionek daje się na zaręczyny?

Jaki pierścionek daje się na zaręczyny?

Pierścionek zaręczynowy to wyjątkowy rodzaj biżuterii. Oprócz tego, że powinien charakteryzować się dużą klasą, ma przede wszystkim wartość sentymentalną. Piękny klejnot na palcu to przede wszystkim wspomnienia i urok chwili. Wybierając pierścionek zaręczynowy, warto wziąć pod uwagę preferencje i gust wybranki, ale również jego praktyczny charakter.

Czy Pierścionek zaręczynowy zawsze musi być złoty?

Złoty pierścionek od lat kojarzony jest jako klasyczny przykład pierścionka zaręczynowego. Nie dzieje się tak bez przyczyny, ponieważ złoto jest symbolem dobrobytu i bogactwa. Przez lata złoty pierścionek z oczkiem, nie schodził z podium jako pierwszy wybór dla ukochanej wybranki. Dobrej jakości złoty pierścionek charakteryzuje się próbą 585. Obecnie możemy wybierać jednak również wśród innych szlachetnych kruszców. Biała odmiana złota może być ciekawą propozycją dla kobiet, które nie lubią żółtego odcienia biżuterii. Białe złoto to tak naprawdę złoto z domieszkami innych metali, najczęściej jest to cynk i nikiel.  Dzięki nim zyskuje jaśniejszy kolor, począwszy od szarej przez białą a czasami z żółtym połyskiem. Kolor jest zdecydowanie bardziej uniwersalny i pozwoli na cieszenie się pierścionkiem zaręczynowym w każdych okolicznościach. Wybierając odpowiedni wzór, będzie prezentował się elegancko i szykownie. Czasami zdarza się, że biżuteria nas uczula, wtedy warto zdecydować się na droższą, ale bezpieczną alternatywę. Platyna coraz częściej gości na palcach młodych kobiet. Można wybierać wśród szerokiej oferty wzorów, połączonych również ze szlachetnymi kamieniami. 

Drogocenne kamienie

Kiedy myślimy o pierścionku zaręczynowym, najczęstszym skojarzeniem będzie okazały brylant. Oczywiście nie jest to jedyny wybór, który warto brać pod uwagę. Klasyczny pierścionek zaręczynowy z  brylantem znajdziemy w ofercie wielu sklepów jubilerskich. Jest pewnego rodzaju klasykiem, który spodoba się większości kobiet. Do pierścionka zaręczynowego z brylantem, otrzymamy certyfikat. To dokument potwierdzający jakość kruszcu, typ szlifu, czystość kamienia i jego kolor. Jeżeli mamy wątpliwości co do wyboru, warto rozważyć taki wybór klasyki. Jeżeli jednak znamy preferencje przyszłej panny młodej  lub szukamy biżuterii o bardziej nietypowym charakterze, rozważmy wybór innego kamienia. Spośród wielu dostępnych opcji znajdziemy pierścionki zaręczynowe z oczkiem wykonanym z rubinu, szmaragdu, szafiru lub ametystu. Jego wielkość pozostaje kwestią drugorzędną. Dobrze, żeby był dopasowany do stylu życia partnerki i pozwalał na wygodne noszenie go na co dzień. 

Sekretna wiadomość na pamiątkę

Bardzo często praktyką przy wyborze biżuterii tak szczególnej, jak pierścionek zaręczynowy jest grawer w jego wnętrzu. W zależności od kształtu i wielkości pierścionka możemy zdecydować się na grawer daty, inicjałów, imion lub nawet sentencji. Ta symboliczna personalizacja pierścionka zaręczynowego sprawi, że będzie on jeszcze bardziej wyjątkowy. Należy pamiętać, że nie każdy pierścionek będzie nadawał się do wykonania graweru. Decyzję i poradę w tej kwestii zostawmy jubilerowi. 

Udostępnij