Organizacja

Dekoracja stołu pary młodej

Stół państwa młodych to najważniejszy spośród stołów obecnych na sali weselnej. To właśnie tam zasiądą małżonkowie, którzy dopiero co przysięgali sobie miłość na ślubnym kobiercu. Chociaż cała sala musi być odpowiednio przygotowana, to właśnie dekoracja stołu pary młodej jest najważniejsza.

Dekoracja stołu pary młodej

Poza samym dobraniem dekoracji, warto przemyśleć także kwestię właściwego usadowienia gości. Kto powinien siedzieć razem z parą młodą przy stole – goście, świadkowie, rodzice, a może wszyscy razem? Sporo zależy tutaj od nowożeńców i ich osobistych preferencji i związków z rodziną, ale też od możliwości sali weselnej.

Dekoracje na stole pary młodej

Motyw, który pojawi się na weselnym stole państwa młodych, powinien być zgodny z ogólnym motywem całego ślubu. Powinniśmy zachować identyczną kolorystykę, użyć takich samych kwiatów. Możemy pozwolić sobie na większe bukiety, jednak nie powinny one odbiegać stylem od dekoracji na stołach pozostałych gości.

Zobacz teżJak usadzić gości na weselu?

Pośród dekoracji, które można zastosować na stole państwa młodych, królują od wielu sezonów kwiatowe kompozycje, głównie rozłożyste i niskie, które nie będą zasłaniały młodej pary. Nierzadko stosuje się też kwiaty identyczne, jak w bukieciku panny młodej.

Właściwe ustawienie stołu dla państwa młodych

Odpowiednie ustawienie stołu państwa młodych zależne będzie w dużej mierze od tego, jak wygląda cała sala. Istotne jest by znajdował się on niedaleko od stołów reszty gości, aby nie tworzyć swego rodzaju bariery.

Jeśli stoły dla gości mają okrągły kształt, dla młodej pary idealnie sprawdzi się stół prostokątny. Jego wymiary są zależne oczywiście od tego, ile osób będzie docelowo przy nim siedziało – czy będą wyłącznie świadkowie, czy także rodzice Państwa młodych lub inne osoby. W wypadku zastosowania ustawienia stołów w podkowę, albo też literę „L”, to miejsce zajmowane przez młodych powinno być zwieńczeniem całości.

Każda para, która organizuje własne wesele na pewno chciałaby, aby każdy z zaproszonych gości był zadowolony, a właściwe usadzenie gości stanowi jeden spośród czynników, który w znaczący sposób na to wpływa.

Wbrew temu, co może się wydawać, nie istnieją żadne ściśle określone zasady dotyczące usadzenia osób przy stole państwa młodych. Do najczęściej spotykanych kombinacji należą:

  • para młoda i świadkowie z partnerami,
  • para młoda, świadkowie z partnerami i ew. rodzeństwo,
  • para młoda, świadkowie z partnerami i rodzice,
  • para młoda, świadkowie z partnerami, dziadkowie, rodzice, rodzeństwo,

Tło za stołem państwa młodych

Nie jest istotne wyłącznie to, gdzie jest usytuowany stół pary młodej, ale także to, jakie ma za sobą tło. Nieosłonięte okna znajdujące się za plecami młodych mogą mieć negatywny wpływ na zdjęcia z wesela, mogą też rozpraszać gości.

Zobacz teżWesele w stylu rustykalnym

Dekoratorzy ślubni zwracają szczególną uwagę na to, co znajduje się nad i za państwem młodym. Królują lustra, konstrukcje przygotowane z lampek i kwiatów, wiszące wieńce, czy napisy i litery. O wiele łatwiej będzie je wykonać, jeśli za stołem znajduje się bezpośrednio ściana.

Przód stołu dla pary młodej

Przód stołu rzuca się zdecydowanie najbardziej w oczy. Modne są kompozycje z kwiatów, które niejako wyrastają z ozdobnego kosza i wspinają się aż do wysokości stołu. Często stosowaną dekoracją, są również podświetlane litery LED umieszczane bezpośrednio na posadzce, jak chociażby inicjały państwa młodych czy napis „love”.

Przy tym wszystkim, nie wskazana jest przesada. Bierzmy pod uwagę, iż do stołu państwa młodych powinien mieć dostęp fotograf, który będzie wykonywał zdjęcia od przodu przykładowo z gośćmi. Wszelakie dekoracje stojące powinny być dokładnie przemyślane, żeby nie przeszkadzały w swobodnym poruszaniu się na sali weselnej.