Organizacja

Atrakcje na wesele – najlepsze pomysły

Dobrze dobrane atrakcje weselne stanowią bardzo ważny element przyjęcia. Dla niektórych gości takie atrakcje jak fotobudka czy wiejski stół są już niemal elementem obowiązkowym, pamiętajmy jednak że od nas zależy, na jakie atrakcje dla gości weselnych się zdecydujemy.

Atrakcje na wesele

Atrakcje weselne warto zaplanować odpowiednio wcześniej

Często mówi się, że ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Dzieje się tak nie bez kozery – to moment, kiedy para młoda decyduje się spędzić resztę życia ze sobą. Wspomnienia, które się wtedy tworzą, są właśnie tymi, które z rozrzewnieniem przywołuje się wraz z upływem lat, dlatego warto zadbać by były jak najszczęśliwsze.

Zobacz teżWesele w stylu rustykalnym

Mimo, że to święto państwa młodych to ich radość dzielić będą również zaproszeni goście, którzy często czekają z niecierpliwością na to wydarzenie. Dlatego też w ferworze przygotowań, wybierania sukni i dekoracji warto zastanowić się nad tym, jak urozmaicić ten dzień, by stał się niezapomniany. Bardzo ważnym punktem mającym istotny wpływ na zadowolenie gości są odpowiednio dobrane atrakcje weselne.

Jeśli budżet na to pozwala, można skorzystać z usług firmy organizującej kompleksowo wesela i zdecydować się na jedną z ich propozycji – ale to droga na skróty, która nie zawsze zaprowadzi nas tam, gdzie byśmy chcieli.

Przed wyborem atrakcji weselnych sprawdź możliwości sali weselnej

Na początek należy zastanowić się jakie szanse i możliwości oferuje miejsce wybrane na organizację przyjęcia weselnego. Jeśli sala nie została jeszcze wybrana, warto zrobić to w pierwszej kolejności, ponieważ niektóre atrakcje weselne mogą nie być możliwe do zrealizowania w pewnych lokalizacjach.

Dobrym przykładem jest organizacja wesela w miejscu znajdującym się nad wodą. Widok pięknego jeziora o zachodzie słońca jest nie tylko cudownym tłem, ale również sam w sobie stanowi pewnego rodzaju atrakcję weselną. Niektóre z tego typu ośrodków udostępniają na przykład przejazd łódką, co już zdecydowanie może być ciekawym doświadczeniem.

Szukając miejsca położonego w okolicach wiejskich natknąć się można również na takie, które posiadają mini-zoo. Jest to pomysł oryginalny i sprawdzi się zwłaszcza w przypadku dużych rodzinnych wesel, na których obecne będą dzieci – dla nich możliwość obserwowania czy pogłaskania zwierząt też jest atrakcją weselną.

Zobacz teżWesele w stodole

Jeśli wesele organizowane jest podczas letnich miesięcy sprawdzą się różnego rodzaju gry plenerowe i wszelkie inne atrakcje dla gości weselnych organizowane na świeżym powietrzu jak fajerwerki, pokaz sztucznych ogni czy puszczanie lampionów. Dobrym pomysłem jest także poszukanie ofert organizowania tzw. „fire show” – zabawa z ogniem to coś zdecydowanie imponującego.

Najpopularniejsze atrakcje weselne

Istnieje mnóstwo atrakcji weselnych, które sprawdzą się na praktycznie każdym weselu, niezależnie od miejsca czy liczby gości i nie potrzebują wiele przestrzeni. Wspomniana już fotobudka zawsze cieszy się sporą popularnością i jest łatwa w dopasowaniu do preferencji pary młodej. Innym prostym pomysłem jest księga gości, do której można się wpisywać, by pozostawić po sobie miłą pamiątkę.

Do klasycznych sposobów zabawiania zaproszonych gości należy zatrudnienie wodzireja, w którego gestii pozostaje wymyślenie jak umilić gościom czas podczas wesela. Warto skonsultować z nim dokładnie, co planuje i ewentualnie zasugerować zmiany i podsunąć własne sugestie. Warto przy tym pamiętać o animacjach dla najmłodszych (jeśli będą wśród gości weselnych), tak by dorośli goście mogli bez zmartwień zająć się zabawą. Zamiast wodzireja skorzystać można również z usług iluzjonisty czy komika.

Kolejną bezpieczną opcją, która zapewne spodoba się większości, jest barista lub barman wykonujący pokaz barmański albo też fontanna czekolady lub słodki stół będący uzupełnieniem dekoracji. Urozmaiceniem mogą być również bańki mydlane, konfetti, suchy lód tworzący efektowną mgłę lub najzwyklejsze balony. To takie elementy, które stanowić mogą pewnego rodzaju tło, na przykład dla pierwszego tańca, który także może stać się atrakcją weselną, jeżeli zadbamy o to by był wystarczająco oryginalny. Szykując się do niego trzeba przemyśleć zwłaszcza umiejętności pary młodej i gotowość do poświęceń w imię ćwiczeń.

Wyjątkowe, personalizowane atrakcje weselne

Coraz większą popularnością cieszą się także wesela tematyczne. Ich organizacja polega na wyborze motywu przewodniego, do którego dopasowany jest każdy element imprezy. W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest kreatywność i wyobraźnia organizatorów. Trzeba wziąć pod uwagę zainteresowania pary młodej, poszukać łączących ich kwestii, na przykład ulubionych książek czy filmów. W takim przypadku warto do wspomnianej wcześniej fotobudki dodać elementy związane z tymi zainteresowaniami.

Czasami atrakcje weselne związane są z zawodem lub hobby jednego ze świeżo upieczonych małżonków, nawet przyjazd wozem strażackim albo konno może stać się czymś interesującym. Warto w tym szczególnym dniu pokazać coś, co jest ważne dla nowożeńców. Ci, którzy mają ochotę i odwagę podzielić się z gośćmi czymś jeszcze bardziej osobistym, mogą rozważyć zorganizowanie pokazu slajdów przedstawiającego etapy ich znajomości. Możliwości jest tak wiele, jak wiele jest różnych par!