Po stronie gości

10 pomysłów na niespodziankę dla pary młodej

Ślub to wyjątkowy dzień, nie tylko dla nowożeńców ale i dla zaproszonych gości. Oprócz zwykłego prezentu warto przygotować „coś ekstra” – niespodziankę dla pary młodej, która sprawi przyjemność młodym i pozostanie zapamiętana na długo.

Niespodzianka dla pary młodej

Każda młoda para pragnie, by dzień ich ślubu pozostał niezapomniany i aby wszystko podczas tego wydarzenia było dopięte na ostatni guzik. Plan całej ceremonii oraz późniejszego wesela zwykle jest już wcześniej dokładnie zaplanowany, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, wpleść swoje „trzy grosze”, zaskakując pozytywnie parę młodą.

1. Szpaler z róż

Motyw ten spotykany jest przeważnie tylko na ślubach wojskowych – a szkoda, ponieważ tworzy on przepiękny, wręcz bajkowy klimat. Aby wywołać prawdziwy efekt „wow” nie wystarczy wtajemniczyć w niespodziankę kilku najbliższych osób – trzeba zadbać o różę dla każdego z gości, po to, aby w momencie wyjścia z kościoła pary młodej mogli oni utworzyć wyżej wspomniany szpaler.

Gości należy odpowiednio wcześniej poinformować, by na miejsce ślubu przybyli z różą o określonym kolorze. Można też samodzielnie zakupić róże odpowiadające liczbie gości i rozdać je im przed samą ceremonią. Ważne, aby róże były w jednym kolorze, dlatego w pobliskiej kwiaciarni już kilka dni wcześniej warto złożyć odpowiednie zamówienie.

Zobacz teżIle się daje na wesele? Sprawdź, jaka kwota będzie odpowiednia

2. Białe gołębie

Białe gołębie są symbolem miłości, pokoju, wierności i przyjaźni, czyli tego wszystkiego, co przysięgają sobie nowożeńcy podczas ślubu. Para młoda po wyjściu z kościoła może symbolicznie wypuścić białe gołębie w powietrze – to swego rodzaju rytuał sprowadzający na nowożeńców szczęście. Sam moment wypuszczania gołębi będzie się też pięknie prezentował na zdjęciach, więc taka niespodzianka dla pary młodej nie zostanie zapomniana.

3. Płatki róż

Jedną ze ślubnych tradycji jest obrzucanie młodej pary ryżem tuż po wyjściu z kościoła bądź urzędu. Aby urozmaicić i zaskoczyć parę młodą, popularny ryż można zastąpić płatkami kwiatów, np. róż. Pachnące i kolorowe kwiaty z pewnością będą się pięknie prezentować zarówno na zdjęciach z ceremonii jak i na strojach pary młodej.

W niektórych regionach Polski zamiast płatków róż czy ryżu, parę młodą obrzuca się grosikami – ma to być dla nich zapowiedź dobrobytu i szczęścia.

4. Balony w pudle

Innym ciekawym pomysłem na niespodziankę dla pary młodej jest umieszczenie przed kościołem bądź urzędem dużego, elegancko zapakowanego pudła, zawiązanego wstążką. W momencie gdy para młoda podejdzie by sprawdzić jego zawartość i odwiąże wstążkę, ze środka wylecą wypełnione helem balony. Taka niespodzianka na pewno sprawi uśmiech na twarzy nowożeńców jak również zapewni wyjątkowe ujęcia fotografom.

5. Balony z tasiemkami

Alternatywą dla wypełnionego balonami pudła może być podarowanie balonów każdemu z gości. Wypełnione helem balony powinny być zawieszone na cienkiej tasiemce, aby osoby przybyłe na uroczystość mogły wypuścić je w powietrze podczas wyjścia nowożeńców z kościoła czy urzędu.

6. Fajerwerki

Pokaz fajerwerków odpowiednio podkreśli całe wydarzenie. Organizując pokaz w dniu ślubu nowożeńcy jeszcze wyraźniej poczują, że to ich święto. Pokaz sztucznych ogni to szczególne widowisko, niespotykane na codzień, doskonale pasuje więc do takiego wydarzenia jak ślub.

W ostatnich latach coraz częściej odchodzi się jednak od samych sztucznych ogni, ze względu na dobro zwierząt, czy też osób wrażliwych na hałas (np. małych dzieci). Zamiast fajerwerków można rozważyć np. tzw. laser show – nie mniej widowiskowe wydarzenie.

7. Specjalne lampiony

Lampiony szczęścia dotarły do Polski stosunkowo niedawno. Widok odlatujących gdzieś w niebo rozświetlonych lampionów jest naprawdę zniewalający, a dodanie tego elementu jako jednego z punktów wesela pozwoli nadać całemu dniu jeszcze bardziej romantycznego charakteru.

Tego typu niespodzianka dla pary młodej to wyjątkowy pomysł, należy jednak upewnić się, czy będą dla niego odpowiednie warunki.

Zobacz teżJak się ubrać na wesele? Pomysły na stylizacje na wesele

8. Zaproszenie gwiazdy

Idol z dzieciństwa bądź ulubiona gwiazda muzyki czy filmu to świetny sposób na sprawienie niespodzianki parze młodej. Idealnie, gdy nowożeńcy mają wspólnego idola, osobę, którą darzą niezwykłą sympatią. Dobre rozeznanie w tym temacie jest tutaj jak najbardziej wskazane.

Sprowadzenie takiej gwiazdy zwykle jednak wiąże się ze sporym wydatkiem, a czasami jest po prostu niemożliwe ze względu na napięty grafik i inne obowiązki gwiazdy, dlatego też dobrą alternatywą może być przygotowanie filmiku ze specjalnymi życzeniami nagranego właśnie przez wybranego artystę. Jest to zdecydowanie tańszy oraz łatwiejszy logistycznie sposób na niespodziankę dla pary młodej.

9. Pokaz ognia

Pokaz ognia to niesamowite wydarzenie. Osoby wykonujące takie pokazy mogą przygotować np. specjalną choreografię inscenizującą miłość, zakochanie, pożądanie czy ceremonię ślubu – tego typu pokaz zapewni niezapomniane wrażenia i wspomnienia każdemu z weselników.

10. Bańki mydlane

Bańki mydlane to kolejna z alternatyw dla popularnego ryżu, którym obrzucana jest para młoda. W momencie wyjścia nowożeńców z kościoła bądź urzędu stanu cywilnego wszyscy goście mogą wypuścić bańki mydlane, co da piękny i romantyczny efekt.

Do całego przedsięwzięcia potrzeba jedynie kilku opakowań baniek mydlanych dla dzieci za kilka złotych – wystarczy rozdać je gościom i poczekać na parę młodą. Inną opcją jest również wynajęcie specjalnej maszyny, która zapewni zdecydowanie większą ilość baniek i zrobi to automatycznie, jednak w takim przypadku będzie to nieco większy koszt.

Podsumowanie pomysłów na niespodziankę dla pary młodej

To było dziesięć propozycji na niezapomniane niespodzianki, które można sprawić parze młodej. Oczywiście najważniejsza w doborze niespodzianki jest dobra znajomość i orientacja w upodobaniach nowożeńców. Dobry i odpowiednio wcześniej wprowadzony w życie plan z pewnością sprawi parze młodej przyjemność, której długo nie zapomną i którą będą wspominać jeszcze długo po samej uroczystości.